10 C
Știri de ultima orăSportMutu, ţinut în şah de Larissa

Mutu, ţinut în şah de Larissa

Echipa lui Adrian Mutu (foto), Fiorentina, a disputat a doua partidă amicală din această vară, în compania formaţiei Larissa, care activează în prima ligă din Grecia. În ciuda faptului că italienii au ratat câteva ocazii importante de gol, meciul s-a terminat cu scorul de 0-0. Mutu, folosit în atac, alături de Pazzini şi de Kuzmanovic, a evoluat până în minutul 76, când a fost înlocuit cu Lepiller. În minutul 40, „Briliantul“, bine servit de Kuzmanovic, a fost la un pas de gol, dar şutul său în forţă a fost parat de portarul grecilor, Kotsolis. La sfârşitul partidei, antrenorul Fiorentinei, Cesare Prandelli, s-a declarat mulţumit de evoluţia jucătorilor săi. „S-a văzut că adversarii noştri sunt mai buni decât noi la capitolul pregătire fizică. Eu sunt însă mulţumit de prestaţia jucătorilor mei. Cred că s-au mişcat bine pe teren. Mai avem câteva lucruri de pus la punct, dar mai este mult până la începerea campionatului“, a spus tehnicianul italian.