24.5 C
Știri de ultima orăSportVidakovic şi Radovanovic au marcat

Vidakovic şi Radovanovic au marcat

CSM Vâlcea a disputat un nou meci amical în staţiunea Băile Herculane, de această dată adversar fiindu-i CSM Reşiţa. Echipa din Zăvoi s-a impus în cele din urmă cu scorul de 2-1. Golurile echipei antrenate de Marian Bondrea şi Mitică Teleşpan au fost marcate de Vidakovic şi Radovanovic. „Scorul la pauză a fost 2-0 în favoarea noastră, însă, după pauză, când au fost introduşi toţi fotbaliştii pe care antrenorii îi au la dispoziţie, am primit gol. La finalul jocului, tehnicienii s-au arătat destul de mulţumiţi de jocul echipei“, a spus directorul sportiv al vâlcenilor, Florin Verigeanu. „Municipalii“ vor mai disputa în cursul acestei săptămâni două jocuri amicale, primul mâine, care va fi de fapt un joc-şcoală între titulari şi rezerve, iar cel de-al doilea joi, în compania celor de la Building Vânju Mare. La capitolul nou-veniţi mai poate fi trecut Şerban de la FC 1 Decembrie, dar Verigeanu nu exclude posibilitatea ca în cursul acestei săptămâni să mai vină la Râmnicu Vâlcea câţiva fotbalişti.