3.9 C
Știri de ultima orăSport11 goluri la Brădeşti

11 goluri la Brădeşti

În competiţia fotbalistică a Doljului, miercuri după-amiază s-au disputat partidele din cadrul optimilor de finală ale fazei judeţene a Cupei României. Echipele considerate favorite au obţinut calificarea în sferturi, cele mai multe goluri consemnându-se la Brădeşti, unde gazdele au fost învinse de Avântul Işalniţa cu 7-4 după 120 de minute de joc, la finalul celor 90 de minute scorul fiind egal, 4-4.
AS Prometeu şi CFR Craiova, echipele care se bat pentru titlu, continuă duelul de la distanţă, ambele reuşind să se califice în faza următoare a cupei. „Pompierii“ au învins cu 3-0 pe Ştiinţa Malu Mare, în timp ce „ceferiştii“ s-au impus cu 1-0 în faţa celor de la Standard Şimnic. Celelalte rezultate: Sic Pan Unirea – Luceafărul Ghidici 4-2, Eruga Siliştea Crucii – Progresul Băileşti 1-2, Victoria Perişor – RA Apă Craiova 0-3, AS Rojişte – UT Dăbuleni 0-1, Viitorul Cârcea – Jiu Gângiova 3-0.
Astăzi, de la ora 18.00, în prima ligă doljeană se dispută, cu o singură excepţie, meciurile ultimei runde: Iată programul: Recolta Ostroveni – Progresul Băileşti, Ştiinţa Malu Mare – Dunărea Bechet, Avântul Işalniţa – ASF Mârşani, Fulgerul Mârşani – „Gică Popescu“, Viitorul Brădeşti – UT Dăbuleni, Progresul Segarcea – Jiu Gângiova, Standard Şimnic – Vânătorul Desa. Partida care va decide campioana, Prometeu – CFR, se joacă mâine, de la ora 11.00, pe stadionul „Extensiv“.