11.4 C
Știri de ultima orăSportMarica a adus victoria lui Şahtior

Marica a adus victoria lui Şahtior

Internaţionalul român Ciprian Marica a înscris golul victoriei pentru formaţia antrenată de Mircea Lucescu, Şahtior Doneţk, în meciul din deplasare cu Arsenal Kiev, câştigat cu scorul de 2-1, duminică, în etapa a 26-a a campionatului Ucrainei. Marica, introdus pe teren în minutul 60, a înscris pentru 2-1 în minutul 82. Şahtior a fost condusă încă din minutul 5, după golul lui Lasha, iar Vukici a egalat în minutul 69, din penalti. Antrenorul Mircea Lucescu l-a titularizat în meciul de duminică pe fundaşul Răzvan Raţ, care a fost înlocuit la pauză.
Echipa Dinamo Kiev, cu Tiberiu Ghioane integralist, dar fără Florin Cernat pe teren, a remizat în deplasare, scor 1-1, cu Stal Alcevsk. Dinamo Kiev rămâne lideră în clasament, cu 63 de puncte, fiind urmată de Şahtior (57 p) şi Metalist Harkov (48 p).