16.2 C
Știri de ultima orăSportMourinho: Am meritat victoria

Mourinho: Am meritat victoria

Antrenorul lui Chelsea, Jose Mourinho (foto), s-a declarat satisfăcut de prestaţia echipei sale în prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor cu Liverpool, câştigată de londonezi cu scorul de 1-0.
„Sunt mulţumit de prestaţia jucătorilor mei. Rezultatul este pozitiv. Când va începe meciul retur vom porni cu un gol avantaj. Vreau să remarc prestaţia bună a arbitrului. În prima repriză puteam să înscriem două, trei sau chiar patru goluri pentru că am jucat excelent. În repriza secundă, Liverpool a crescut în joc, dar cu siguranţă am meritat victoria. Sunt convins că antrenorul Benitez şi jucătorii de la Liverpool se vor gândi că rezultatul de 1-0 la oferă şanse bune de calificare în finală. Dar şi noi ne gândim la acelaşi lucru. Oricum, Liverpool pe teren propriu joacă foarte bine în Champions League, dar sunt convins că ne vom califica. Mă bucur că nu am primit cartonaşe galbene şi nu vom avea nici un jucător suspendat în retur“, a spus Mourinho.