8 C
Știri de ultima orăSportEnergo, la o victorie de semifinală

Energo, la o victorie de semifinală

Energoconstrucţia Craiova şi Informatica Timişoara se vor întâlni mâine, în oraşul de pe Bega, pentru a disputa al doilea meci din sferturile play-off-ului Ligii I de futsal. Oltenii au câştigat primul meci, scor 4-2, şi pornesc favoriţi. Dacă obţine victoria, indiferent la ce scor, echipa pregătită de Valentin Nistoran se va califica în semifinale, fără a mai fi nevoie să se dispute şi al treilea joc între cele două formaţii. La Energoconstrucţia vor reveni cei doi internaţionali, portarul Rizan şi atacantul Bugălă, care au participat, zilele trecute, la cele două amicale câştigate de naţionala României în faţa selecţionatei Egiptului.
În celelalte trei meciuri din „sferturi“, favoritele au nevoie, la fel ca Energo, tot de o victorie, ca să se califice în semifinale. Campioana CIP Deva va juca la Poli Timişoara, ACS Odorheiu Secuiesc se va deplasa la Clujana Cluj – Napoca, iar Athletic Bucureşti va întâlni la Constanţa echipa locală Municipal.