22 C
Știri de ultima orăSportLa un şut de fericire

La un şut de fericire

Romario va mai trebui să aştepte până va ajunge la „cota“ 1.000. După cum informează l’equipe.fr., atacantul brazilian nu a reuşit nici miercuri seară să înscrie pentru echipa sa, Vasco Da Gama, şi a rămas tot cu 999 de goluri înscrise în carieră.
Vasco da Gama a fost eliminată din faza finală a campionatului statului Rio (Carioca), după ce a pierdut cu 8-5, după penaltiuri, partida cu Botafogo. La sfârşitul prelungirilor, scorul a fost 4-4. Romario a fost aproape de gol în minutul 32 al întâlnirii, când a ratat din postura de singur cu portarul advers. Aceasta a fost a treia partidă consecutivă în care atacantul brazilian nu a reuşit să înscrie. Romario (41 de ani) va avea următoarea şansă de a intra în istoria fotbalului, alături de Pele, pe 13 mai, când Vasco da Gama va juca în deplasare cu America Futebol Clube.