22 C
Știri de ultima orăSportSteaua a câstigat derbiul cu Rapid

Steaua a câstigat derbiul cu Rapid

Echipa antrenata de Cosmin Olaroiu a reusit sa câstige in Giulesti meciul cu Rapid, scor 3-2, prin golurile marcate de Thereau, Badea si Ochirosii, in timp ce pentru gazde au punctat Ganea si Zicu. Steaua a inscris golul victoriei in minutul 86. Partida a fost arbitrata de o brigada din Slovacia avându-l la centru pe Lubos Michel. La meci au fost prezenti, printre altii, presedintele României, Traian Basescu, si primul- ministru, Calin Popescu Tariceanu, acesta din urma luând loc la oficiala, alaturi de patronii celor doua echipe, George Copos si Gigi Becali. Lovitura de start a fost data de fostul portar al Rapidului, Rica Raducanu.

Intr-un alt meci disputat duminica seara, Farul a reusit sa obtina in extremis un rezultat de egalitate, scor 1-1, in meciul cu FC Arges, printr-un gol marcat din penalti, de Iulian Apostol, in ultimul minut de joc. Golul pitestenilor fusese inscris, in minutul 16, de C. Tanasa.