8.9 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024

Ultimul test

Nationala de tineret a României va sustine astazi, de la ora 15.00, la Mogosoaia, ultimul test inainte de a lua startul in preliminariile CE 2009, elevii lui Emil Sandoi urmând sa intâlnesca reprezentativa similara a Poloniei. Tricolorii sunt neinvinsi in acest an in amicale, in februarie invingând cu 2-0 Moldova, la Tiraspol, cu acelasi scor impunându-se si sâmbata, la Pitesti, in fata Irlandei de Nord. Primul joc oficial al nationalei de tineret este programat pe 2 iunie, in deplasare, cu Franta.

Tot astazi, de la ora 11.00, la Mogosoaia, joca si reprezentativa „Under 19“ a României, adversara trupei lui Florin Cheran fiind echipa similara a Poloniei, cu care juniorii nostri au remizat luni seara, scor 1-1. Golul României a fost marcat de dinamovistul Liviu Ganea, in minutul 18, oaspetii egalând prin Cywka (’43). In lot se afla si Andrei Ionescu, pe care Cheran l-a folosit in ultimele 33 de minute ale disputei cu polonezii, evolutia mijlocasului craiovean fiind apreciata de selectioner.