Acasă Sport Mitea si Ogararu, in semifinale

Mitea si Ogararu, in semifinale

Ajax Amsterdam, echipa la care evolueaza jucatorii români George Ogararu si Nicolae Mitea, s-a calificat miercuri in semifinalele Cupei Olandei, dupa ce a eliminat in sferturile competitiei formatia Willem II Tilburg, pe care a invins-o cu scorul de 2-0. La Ajax, fundasul George Ogararu nu a evoluat, in timp ce mijlocasul Nicolae Mitea a fost introdus pe teren in minutul 55, in locul lui Leonardo. Mitea a primit un cartonas galben in minutul 87. Golurile echipei Ajax au fost marcate de Klaas-Jan Huntelaar (’14) si Johnny Heitinga (’80).

Alte rezultate din Cupa Olandei: RKC Waalwijk – Roda JC Kerkrade 1-0, FC Utrecht – AZ Alkmaar 1-2, NAC Breda – PSV Eindhoven 3-0. Meciurile din semifinale vor avea loc dupa urmatorul program: Ajax – RKC Waalijk (18 aprilie) si AZ Alkmaar – NAC Breda (19 aprilie).