16.2 C
Știri de ultima orăSportTudival, eliminata in prelungiri

Tudival, eliminata in prelungiri

Echipa craioveana de futsal Tudival a ratat calificarea in faza a II-a a Cupei României, fiind invinsa, ieri, cu scorul de 6-4, dupa prelungiri, in deplasare de la Real Alexandria. In timpul regulamentar de 40 de minute, cele doua formatii s-au aflat la egalitate, 2-2 (1-1). In extra-time, gazdele au marcat de patru ori, numai din lovituri de la zece metri, in timp ce craiovenii au punctat doar de doua ori. Golurile Tudivalului au fost inscrise de Barbulescu, Mateita si Oprescu (2), in teren mai intrând Surdu (portar), Piciu, Soreanu, Stanculescu si Pelea. Aflat la meci, Sorin Patrascu a stabilit impreuna cu presedintele AJF Teleorman, Stan Prodan, ca pe 21 februarie, la Alexandria, sa se dispute amicalul dintre selectionatele de futsal ale Doljului si Teleormanului.