12 C
Știri de ultima orăSportEnergo a remizat la Deva

Energo a remizat la Deva

Energoconstructia Craiova a reusit sa obtina un punct in deplasarea de la Deva, remizând, scor 4-4, cu echipa locala CIP. Pentru formatia din Banie au marcat Pantelimon, Chiliman, Florescu si Bugala. Craiovenii au fost condusi cu 2-0, dupa care au revenit, egalând situatia pe tabela de marcaj pâna la pauza. In repriza secunda, a fost rândul oltenilor sa se afle in avantaj, conducând la un moment dat cu 4-2. Pe final, gazdele, sustinute de o sala arhiplina, au reusit sa egaleze, ultimul gol al partidei fiind inscris cu un minut inainte de sfârsitul partidei. „A fost un meci frumos, spectaculos, din care echipa noastra a câstigat foarte mult. Dincolo de punctul obtinut am câstigat la moral, baietii intelegând ca pot sa bata orice echipa din România“, a spus antrenorul Valentin Nistoran. Tehnicianul craiovean a folosit urmatoarea formula de joc: Rizan – Pantelimon, Cioboiu, Chiliman, Florescu. Au mai jucat: Apostol, Bugala, S. Chivu, Rotaru, A. Luta.

Doi dintre componentii formatiei Energoconstructia au fost convocati la lotul national, Rizan si Chivu urmând sa participe la o actiune a tricolorilor care va avea loc saptamâna viitoare, in Slovenia. Din aceasta cauza, campionatul Ligii I de futsal se va intrerupe, urmatorul meci al celor de la Energo fiind programat pe 4 martie, acasa, cu CSM Focsani.