16.7 C
Știri de ultima orăSportRadoi a revenit cu gol

Radoi a revenit cu gol

In ultimul meci al etapei a 15-a, Steaua i-a depasit categoric pe „bancarii“ lui Jean Vladoiu, scor 6-0, insa oaspetii pot contesta pe buna dreptate doua reusite ale gazdelor. Cristocea a deschis scorul in minutul 28, Thereau l-a majorat peste trei minute, la o faza la care centralul Martis a inchis ochii la un fault clar in atac al lui Lovin, atacantul francez mai punctând apoi de doua ori pâna la pauza (’41, ’45). In minutul 82, Steaua a primit cadou un penalti, prilej cu care s-a produs si revenirea pe gazon, dupa cinci luni de absenta, a lui Mirel Radoi (foto). Capitanul ros-albastrilor a si executat lovitura de la 11 metri si a marcat, pentru un debut fericit in actualul sezon, tabela fiind inchisa de S. Stancu (’90).

Intr-un alt meci disputat duminica seara, Farul a invins cu 3-0 pe Poli Iasi, instalarea lui Panduru pe banca tehnica a „marinarilor“ dovedindu-se de bun augur. Golurile constantenilor au fost reusite de T. Moldovan (’14) si M. Nae (’21, ’57), esecul facându-l pe antrenorul moldovenilor, Ionut Popa, sa declare ca ar fi preferat sa câstige in campionat si sa piarda in Cupa, unde Iasul a obtinut calificarea in sferturi in dauna Farului (scor 1-0).