11.7 C
Știri de ultima orăSportUmilinta pentru echipa lui Reghecampf

Umilinta pentru echipa lui Reghecampf

Alemannia Aachen, echipa la care evolueaza jucatorul român Laurentiu Reghecampf, a pierdut, duminica, intr-o maniera categorica, cu scorul de 5-1, pe terenul formatiei Arminia Bielefeld, in etapa a noua a Bundesligii. Kamper si Kucera au inscris in prima repriza pentru 2-0, iar la inceputul reprizei secunde (’46) Alemannia a redus din diferenta prin Plasshenrich. Arminia a mai punctat de trei ori, prin Wichniarek (’49), Kamper (’67) si Eigler (’85). La Aachen, Reghecampf a fost titular si a evoluat pe durata primei reprize, in locul sau fiind introdus la pauza Bisevic. Alemannia Aachen are 12 puncte si ocupa pozitia a zecea in clasament, in timp ce adversara sa de duminica, Bielefeld, a urcat pe locul cinci, având 15 puncte.

In celalalt meci jucat duminica, Schalke 04 a pierdut cu 3-0 la Stuttgart si a ratat sansa de a urca pe pozitia a doua in clasament. Schalke are 16 puncte si se afla pe locul trei, la egalitate cu ocupanta pozitiei a doua Bayern Munchen si la trei puncte distanta de lidera Werder Bremen.