17 C
Știri de ultima orăSportAndries, nemultumit de joc

Andries, nemultumit de joc

Ultima repetitie a handbalistilor gorjeni inaintea debutului in cupele europene a fost un fiasco, judecând prin prisma jocului practicat si nu a rezultatului. Energia Pandurii Târgu Jiu a tremurat pentru o victorie la doua goluri diferenta, 26-24 cu HCM Brasov, grupare care a condus in primele 20 de minute ale meciului si la trei goluri diferenta. Gazdele au revenit si au preluat conducerea, 14-11 in minutul 29, insa eliminarile lui Eremia si Moraru i-au readus pe ardeleni in joc, acestia intrând la cabine cu un singur gol de recuperat, 14-13. Pandurii a fortat dupa pauza, si-a asigurat un avantaj de cinci goluri, 24-19 in minutul 50, dar pe fondul schimbarilor efectuate de Liviu Andries, Brasovul a revenit pe final la doua goluri.

Pentru olteni au marcat Neskov (5 goluri), Truica (4), Preda (4), Mazilu (4), Mihoci (2) si Ilies (7). „In prezent nu mai gasesc solutii si nu stiu ce trebuie sa mai fac pentru ca e diferenta intre cum lucram la antrenamente si ceea ce se intâmpla in teren. Nu pot sa-mi dau seama unde e problema. Cred ca toti suntem vinovati, incepând de la mine si pâna la ultimul jucator“, a declarat Andries la finalul jocului.