16.2 C
Știri de ultima orăSportGugu, one man show

Gugu, one man show

Condusa pe teren propriu dupa primele 45 de minute cu 2-0 de Gilortul Târgu Carbunesti, echipa de pe primul loc, Parângul Sadu, a revenit dupa pauza gratie antrenorului jucator Dorian Gugu, care a reusit doua goluri si doua pase de gol. Delegatul gruparii Stiinta Turburea, Dumitru Coman, a refuzat sa plateasca baremul de arbitraj, iar echipa risca neprogramarea etapa viitoare. Partidele contând pentru etapa a patra a campionatului judetean Gorj s-au incheiat cu urmatoarele rezultate: Stejarul Runcu – AS Stejari 0-4, Recolta Balesti – Unirea Dragotesti 4-3, Arsenal Motru – Viitorul Negomir 1-5, Petrolul II Ticleni – Dinamo Stanesti 1-4, Stiinta Pestisani – Dumbrava Câlnic 1-0, Stiinta Turburea – Energetica Tismana 3-0, Parângul Sadu – Gilortul Târgu Carbunesti 4-2, Petrolul Stoina – Vulturii Farcasesti 1-0. In prima etapa a campionatului Onoare s-au jucat partidele Pandurii Pades – Amaradia Hurezani 8-1, Progresul Turcinesti – Stiinta Turceni 2-1, Unirea II Dragotesti – Viitorul Plopsoru 2-1, Stiinta Godinesti – Viitorul Catunele 2-3, Viitorul Branesti – Unirea Cruset 6-0 si Viitorul Urdari – Gilortul Bengesti 1-1.