9.8 C
joi, 18 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportBarcelona a remizat

Barcelona a remizat

Campioana Spaniei, FC Barcelona, nu a reusit, duminica seara, sa invinga pe teren propriu pe Valencia, partida disputata pe „Nou Camp“, in etapa a patra a Primerei Division, terminându-se la egalitate, 1-1. „Liliecii“ au deschis scorul in minutul 16, prin David Villa, Iniesta restabilind egalitatea in minutul 49.

Tot duminica, Recreativo Huelva, echipa lui Laurentiu Rosu, a obtinut o victorie importanta, 3-2, pe terenul gruparii Real Sociedad. Rosu a fost titular si a jucat tot meciul. Intr-o alta partida, Getafe, cu Cosmin Contra pe teren timp de 90 de minute, a remizat acasa, 0-0, cu Athletic Bilbao. Gabriel Tamas nu a fost folosit de antrenorul Celtei, Fernando Vazquez, in esecul echipei din Vigo, 0-1 pe teren propriu cu Osasuna.

Primera Division, etapa a 4-a

• Rezultate: Betis Sevilla – Real Madrid 0-1, Atletico Madrid – FC Sevilla 2-1, Mallorca – Espanyol 1-0, Villarreal – Zaragoza 3-2, Levante – Deportivo La Coruna 2-0, Real Sociedad – Huelva 2-3, Getafe – Athletic Bilbao 0-0, Nastic – Santander 2-2, Celta – Osasuna 0-1, Barcelona – Valencia 1-1.

• Clasament: 1. Barcelona 10 puncte; 2. Real Madrid 10; 3. Valencia 10; 4. Sevilla 9; 5. Atletico Madrid 9; 6. Deportivo 7; 7. Recreativo 7; 8. Getafe 7; 9. Zaragoza 6; 10. Osasuna 6; 11. Levante 6; 12. Mallorca 5; 13. Nastic 4; 14. Villarreal 4; 15. Betis 3; 16. Celta 3; 17. Espanyol 3; 18. Athletic 2; 19. Sociedad 1; 20. Racing 1.