14.5 C
Știri de ultima orăSportOltenii, invinsi din prima repriza

Oltenii, invinsi din prima repriza

Derbiul seriei a doua a ligii secunde, dintre Dacia Mioveni si FC Caracal, a fost adjudecat clar de formatia gazda, care s-a impus cu 3-0, scor inregistrat inca de la pauza. Marinescu a deschis scorul pentru argeseni in minutul 8, C. Ionescu l-a majorat cu o lovitura de cap (’34), peste patru minute Baicu stabilind scorul final, din penalti. Caracalenii au ramas in inferioritate numerica din minutul 42, când Vodita a fost eliminat, in aceasta situatie si cu trei goluri incasate oaspetilor fiindu-le practic imposibil sa mai revina, desi si-au creat ocazii de a marca in partea secunda.

Tehnicianul Iordan Eftimie a trimis in teren urmatorul unsprezece: T. Lung – Savulescu, Pasare, Al. Negrila, Vodita – Nauiu, Vlasceanu (’46, Gheba), Filip, Iftimie (’46, D. Mihai) – S. Popescu, Boroiban (’72, Serban).