22 C
Știri de ultima orăSportInca o deplasare ratata

Inca o deplasare ratata

Plecati la Medias cu dorinta de a cuceri cel putin un punct, mehedintenii nu au reusit nici de aceasta data sa faca un joc bun. Au avut si ghinionul de a primi un gol foarte rapid, in minutul 10, când Iorga a inscris cu capul, dupa o centrare primita de pe partea dreapta. Chiar daca au iesit la atac si au amenintat in dese rânduri poarta aparata foarte bine de Stetca, având chiar si o mare ocazie prin Cita, in minutul 24, cei care au inscris au fost tot mediesenii. In minutele de prelungire ale primei reprize, Ciprian Prodan a facut 2-0, spulberând sperantele echipei lui Babas la un rezultat pozitiv. Acelasi scenariu a fost si in repriza secunda, când mehedintenii au controlat jocul, iar cele care au marcat au fost tot gazdele, in minutul 93, din penalti, prin Boaru.

Dupa etapa a opta, oltenii ramân pe ultima pozitie cu 5 puncte si -7 la „adevar“ si se anunta un retur foarte greu pentru ei, mai ales ca in urmatoarea etapa primesc pe teren propriu replica liderei clasamentului, Dacia Mioveni. La Medias, Building s-a prezentat in urmatoarea formula: Nedelcea – Gadaleanu, Cita, Gheorghe – Nitu, Ciucu (Donoata), Poenaru, Poiana, Faget – Zamfir, Fl. Serban.