21.7 C
Știri de ultima orăSportParângul Sadu ramâne in frunte

Parângul Sadu ramâne in frunte

Parângul Sadu se mentine lider si dupa etapa a cincea, obtinând cu noroc un punct la Farcasesti, dupa ce gazdele au condus cu scorul de 3-1 si au ratat o lovitura de la 11 metri prin Georgescu, in minutele de prelungire. Stejarul Runcu nu s-a prezentat la Stoina si va pierde cu scorul de 3-0, iar Gilortul Târgu Carbunesti a realizat scorul campionatului cu „studentii“ din Turburea, 10-0. Iata rezultatele complete ale etapei a cincea: Petrolul Stoina – Stejarul Runcu 3-0, Vulturii Farcasesti – Parângul Sadu 3-3, Gilortul Tg. Carbunesti – Stiinta Turburea 10-0, Energetica Tismana – Stiinta Pestisani 2-2, Viitorul Dumbrava Câlnic – Petrolul II Ticleni 6-0, Dinamo Inter Stanesti – Arsenal Rosind Motru 1-0, Viitorul Negomir – Recolta 2000 Balesti 6-1, Unirea Dragotesti – AS Stejari 0-4.

Adjunctul comandantului IPJ Gorj, Viorel Matei Salvador Caragea, si-a depus candidatura pentru a deveni observator in cadrul Asociatiei Judetene de Fotbal Gorj. Ca sa obtina calitatea de observator in campionatul judetean, politistul Caragea trebuie sa treaca probele unui examen teoretic unde mai sunt inscrisi deputatul Marcel Romanescu, ziaristul Sorin Calugarita, seful de Stat Major al Inspectoratului de Jandarmi Gorj, Florin Popescu, Lorin Mândrut si omul de afaceri Mirel Cilica. Viorel Caragea este in prezent presedintele Comisiei de Apel din cadrul AJF Gorj, unde il are ca adjunct pe Florin Popescu. „Ne intereseaza mai mult sa luam observatori pentru organizarea meciurilor, nu pentru arbitraj. Avem nevoie de oameni cinstiti si corecti“, a declarat presedintele AJF Gorj, Mihai Prunariu.