21.7 C
Știri de ultima orăSportEsecuri pentru craioveni

Esecuri pentru craioveni

In etapa a doua a ligii secunde de handbal masculin, Universitatea Craiova s-a intors invinsa de la Lugoj, desi elevii cuplului Stuparu – Cioc au facut un joc foarte bun. Oltenii au fost invinsi la doua goluri diferenta, 32-20, cu toate ca la pauza au condus cu doua goluri, 15-13. Celelalte rezultate ale etapei: Unirea Sânnicolau Mare – HC Delignit Mehedinti 35-27, Romvag Caracal – HC Safilar Arad 37-24, Universitatea Pitesti – HC Jimbolia 37-19. In runda viitoare, programata sâmbata, Universitatea va juca acasa cu Unirea Sânnicolau Mare, in timp ce echipele oltene HC Delignit Mehedinti si Romvag Caracal se vor intâlni intre ele. In cadrul aceluiasi esalon, dar la feminin, DWAR Craiova a pierdut confruntarea de la Slatina cu LPS, scor 33-37, chiar daca la pauza a avut un avantaj de un gol, 17-16. Celelalte rezultate: CSM Sibiu – HCM II Baia Mare 45-28, HC Milostars Severin – Viitorul Medias 26-15. In etapa a 4-a, programata duminica, se vor disputa partidele: HCM II Baia Mare – HC Milostars Severin, DWAR Craiova – CSM Sibiu, Universitatea Resita – LPS Slatina.