11.2 C
marți, 23 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportAS Prometeu a parasit competitia

AS Prometeu a parasit competitia

Drumul „pompierilor“ lui Marian Voicu in Cupa României s-a oprit in faza a cincea, AS Prometeu fiind eliminata din competitie dupa ce a fost invinsa cu 3-2 de FC Caracal, la capatul a 120 de minute de joc. Ocupanta locului secund in Liga a II-a nu a avut insa un meci usor cu formatia din campionatul judetean, care i-a dat o replica pe masura. Caracalenii au intrat in avantaj la cabine, gratie golului lui Sergiu Popescu (’44), gazdele egalând abia cu doua minute inainte de finalul partidei, prin N. Luta, din penalti. In prelungiri, S. Popescu a punctat din nou (’94), dar „pompierii“ au avut forta sa revina inca o data, prin Nita (‘105), golul calificarii gruparii din „Orasul minunilor“ in faza urmatoare a Cupei României fiind reusit de Stancu (‘108).