6.2 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportCraiovenii, invinsi la 11 goluri

Craiovenii, invinsi la 11 goluri

Universitatea Craiova nu a rezistat decât o repriza in fata celor de la Pitesti. Echipa oaspete, una dintre gruparile cu pretentii la promovare in acest sezon, nu a lasat nici o speranta craiovenilor, poate doar pe aceea ca vor reusi sa piarda la o diferenta mica de scor. In prima repriza, oltenii au reusit sa tina piept adversarului, pitestenii intrând la cabine cu un avantaj de doar trei goluri (15-18). Dupa pauza, lipsa de experienta si-a spus cuvântul, Universitatea Craiova pierzând teren in fata formatiei din Trivale, care s-a detasat pâna la final la 11 goluri. Scor final 28-39 si pentru craioveni urmeaza o partida mai usoara, dar in deplasare, in compania formatiei CSM Lugoj.

Celelalte rezultate inregistrate in prima etapa a turului I: CSM Lugoj – Unirea Sânnicolau Mare 29-38 (13-17), HC Jimbolia – Romvag Caracal 24-42 (9-19), HC Safilar Arad – HC Delignit Mehedinti 40-26 (19-13).