29.6 C
marți, 16 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportElvetia a invins Venezuela

Elvetia a invins Venezuela

Reprezentativa de fotbal a Elvetiei a invins, sâmbata seara, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, nationala Venezuelei, intr-o partida amicala. Unicul gol al meciului a fost marcat in minutul 85, de Alexander Frei, in urma unei pase primite de la Mauro Lustrinelli.

Intr-un alt meci amical, Austria a remizat cu Costa Rica, scor 2-2. Saborio a marcat pentru oaspeti in minutul 16, din penalti, si tot dintr-o lovitura de la 11 metri au egalat austriecii in minutul 36, prin Linz. Saborio a marcat al doilea gol al sau cu cinci minute inainte de pauza si a dus Costa Rica in avantaj. Linz a reusit si el o „dubla“ in minutul 60 si a stabilit scorul final.

Elvetia si Austria nu evolueaza in preliminariile Campionatului European din 2008, fiind gazdele competitiei.