Acasă Sport Bayern s-a impus la Bochum

Bayern s-a impus la Bochum

Bayern München a câstigat trei puncte in etapa a doua a campionatului Germaniei, invingând, cu scorul de 2-1, in deplasare, formatia VFL Bochum. Cu trei minute inainte de finalul primei parti, atacantul olandez Roy Makaay a marcat pentru Bayern, iar Bochum a egalat prin Fabio Junior, in minutul 52. Philipp Lahm a stabilit scorul final, in minutul 65. Dupa doua etape, Bayern a acumulat sase puncte, la fel ca FC Nürnberg si Werder Bremen.

Intr-un alt meci jucat duminica, Arminia Bielefeld a fost invinsa pe teren propriu de VfB Stuttgart, cu scorul de 3-2. Fernando Meira (’39) si Cacau (’73, ’82) au marcat pentru oaspeti, iar golurile gazdelor au fost inscrise de Ahanfouf (’66) si Bohme (’76). Stuttgart a avut doi jucatori eliminati, Osorio (’65) si Da Silva (’80).