Acasă Sport Barca a batut „tigrii“

Barca a batut „tigrii“

Campioana en-titre a Spaniei, FC Barcelona, a invins joi seara, cu scorul de 3-0, formatia mexicana Tigres de Mexico, intr-un meci disputat la Monterrey (Mexic). Pe stadionul „Universitario“, in fata a 35.000 de spectatori, „Barca“ a deschis scorul in minutul 7, când fundasul mexicanilor, Sydney Balderas, a trimis mingea in propria poarta. Catalanii nu au mai inscris pâna in minutul 75, când starul Ronaldinho a dus scorul la 2-0, dintr-o lovitura libera. Noua achizite a Barcelonei, islandezul Eidur Gudjohnsen, a inscris ultimul gol al meciului, in minutul 82, cu un sut puternic.

FC Barcelona a plecat ieri la Los Angeles (SUA), unde va intâlni alta formatie mexicana, Chivas del Guadalajara, semifinalista a Cupei Libertadores in acest an. Elevii lui Frank Rijkaard vor mai juca meciuri amicale cu doua formatii din campionatul Statelor Unite, Houston si Red Bulls New York.