12 C
Știri de ultima orăSportCristiano Ronaldo ramâne la Manchester

Cristiano Ronaldo ramâne la Manchester

Mijlocasul Cristiano Ronaldo (foto), care a declarat in urma cu câteva zile ca va parasi formatia Manchester United din cauza incidentului de la partida Anglia – Portugalia (1-3 dupa loviturile de departajare), din sferturile CM 2006, a spus miercuri seara exact contrariul. „Nu am nici un motiv sa parasesc clubul“, a afirmat jucatorul de 21 de ani. Si gruparea Manchester United a anuntat, prin intermediul unui comunicat, ca Ronaldo nu va pleca, el semnând recent si o prelungire a contractului sau pâna in anul 2010.

Cristiano Ronaldo a fost acuzat de presa engleza ca l-a incitat pe arbitrul meciului Anglia-Portugalia sa-l elimine pe atacantul Wayne Rooney, coleg cu el la Manchester United, dupa ce acesta l-a lovit cu crampoanele in abdomen pe Ricardo Carvalho. La rândul sau, Rooney i-a adresat amenintari portughezului si i-a recomandat sa nu mai revina la Manchester.