15.3 C
joi, 18 aprilie, 2024

Energo a invins

Energoconstructia Craiova a incheiat sezonul cu o victorie, elevii lui Vali Nistoran impunându-se cu scorul de 6-3 in deplasarea de la Resita. Dupa o repriza echilibrata, terminata la egalitate, 1-1, oltenii s-au dezlantuit in partea a doua, când au marcat de cinci ori consecutiv. Pentru Energo au punctat Chiliman (2), Pantelimon (2), Florescu si Radut. Meciul nu mai conta in clasamentul final, craiovenii având deja acontat locul trei, motiv pentru care antrenorul Nistoran a imbracat tricoul de titular, menajându-si din jucatori pentru ultimul act al Cupei României. Din pacate, in ultimele doua minute ale disputei cu Silvanus, Radut a primit cartonas rosu si va rata finala cu Odorheiu Secuiesc, programata pe 18 iunie.