Acasă Sport Debut cu stângul

Debut cu stângul

Energoconstructia Craiova a pierdut, in deplasare, in primul meci al turneului play-off, disputa cu ACS Odorheiul Secuiesc, scor 4-5 (0-3). Pentru craioveni au marcat Pantelimon si Chivu (3). Antrenorul Valentin Nistoran a folosit urmatorul cinci: Rizan – Pantelimon, Cioboiu, Florescu, Chiliman. Au mai jucat: Mirea, Mihalache, Chivu, Bugala, Nicolae si Radut. „Am jucat mai slab in prima repriza, iar gazdele au avut noroc, cel putin la doua goluri, când mingea a ajuns cu noroc la jucatorii care au finalizat. Dupa pauza am jucat insa foarte bine si am reusit sa ne apropiem de adversar pe tabela de marcaj, insa avantajul luat de Odorhei la pauza s-a dovedit hotarâtor“, a spus, la revenirea in Craiova, antrenorul Nistoran. In celelalte doua partide ale primei etape a play-off-ului, CIP Deva a invins cu 3-0 echipa Municipal Constanta, iar Silvanus Resita a dispus cu scorul de 4-2 de formatia Muhlbach Sebes. Urmatorul meci al craiovenilor va avea loc duminica, de la ora 17.00, când oltenii vor intâlni in Sala Sporturilor din Valea Vlaicii echipa CIP Deva.