Acasă Sport Suspans pâna in ultimul minut!

Suspans pâna in ultimul minut!

Oltenii a trebuit sa astepte cu infrigurare pâna aproape de finalul partidei când, in sfârsit, Marius Militaru a marcat golul unei victorii, de altfel, meritate. Ce s-a intâmplat pâna atunci? Gazdele au dominat, si-au creat destul de multe oportunitati de a inscrie, dar finalizarea a fost iarasi capitolul deficitar al tinerilor elevi ai antrenorului Nae Ungureanu. Oaspetii au avut o singura ocazie, nimic mai mult.

„Rosu“ s-a confruntat si cu unele probleme de lot, fiind obligat sa introduca in teren si juniori. In minutul 90, la un corner, Militaru a marcat cu capul, 1-0, apoi in cele trei minute de prelungire nu s-a mai intâmplat nimic. FC Caracal s-a prezentat in urmatoarea formula: T. Lung – Al. Negrila, Militaru, Vodita – Mosteanu, S. Popescu, Schintee, M. Daniel, C. Beldeanu (’60, Radulescu) – Baia, A. Stancu.