3.9 C
Știri de ultima orăSportArmata - Arsenal Motru 4-1

Armata – Arsenal Motru 4-1

Partida din etapa a V-a turului, Armata Craiova – Arsenal Motru, a fost reprogramata pentru ieri, craiovenii impunându-se lejer, cu 4-1 (1-1). Gazdele au dominat in totalitate meciul, iar pe lânga cele patru goluri inscrise au irosit si multe alte oportunitati de a majora scorul. In prima repriza, dupa ce Armata a deschis scorul printr-un autogol, oaspetii au reusit egalarea dintr-o lovitura libera. La reluare, la cârma jocului s-a aflat o singura formatie, Armata, gazdele marcând trei goluri in aceasta a doua repriza, prin Chiliman, Florescu si Stoian. Antrenorul Mugurel Gusatu a folosit formatia: Ciuca – Stoian, Mirea, Burada, Enache – Stamin, Chiliman, Stanculescu, Florescu – Boroiban, Mandea. Au mai intrat: Oprea, Bica si Teodosiu. In urma acestei victorii, Armata Craiova a urcat pe locul doi in seria C5, la un punct de lider, Building Vânju Mare.