12.3 C
Știri de ultima orăSportEnergia a pierdut cu Minaur

Energia a pierdut cu Minaur

Energia Pandurii Târgu Jiu si-a intrerupt seria succeselor in Liga Nationala, fiind invinsa la Baia Mare de catre Minaur la un gol diferenta, 34-33. Dupa o prima repriza echilibrata, incheiata la egalitate, 17-17, gorjenii s-au desprins la trei goluri, in minutul 44, 24-21. Finalul a fost foarte tensionat, oficialii gorjeni acuzând prestatia brigazii de arbitri Cârligeanu – Bejenariu. In minutul 58, Filip, cel mai bun marcator al „pandurilor“, a fost eliminat gratuit impreuna cu alti doi coechipieri. Chiar si asa, ultimele 60 de secunde de joc i-a gasit in avantaj pe olteni, 33-32, dar acestia au cedat in ultimele 15 secunde, când baimarenii au inscris golul victoriei. Cu trei oameni pe teren si fara tunarul Filip, Energia Pandurii a inregistrat primul esec in acest retur. Pentru gorjeni au punctat in acest meci Filip (13 goluri), Ilies (7), Mazilu (6), Clenciu (5) si Enache (2).