Acasă Sport Hertha, eliminata de o echipa din liga a treia

Hertha, eliminata de o echipa din liga a treia

Hertha Berlin, viitoarea adversara a Rapidului in „16-imile“ Cupei UEFA, a fost eliminata miercuri seara, in optimile de finala ale Cupei Germaniei, de formatia din liga a treia FC St. Pauli, in fata careia a pierdut cu 4-3, dupa prelungiri. La finalul celor 90 de minute regulamentare, scorul a fost egal, 2-2. Golurile formatiei din Berlin au fost inscrise de Pantelici (‘8), Gilberto (’40) si Marcelinho (‘100), iar pentru St. Pauli au marcat Mazingu-Dinzey (’45+1), Luz (’86), Joy (‘104) si Palikuca (‘109). Rapid va juca cu Hertha Berlin pe 15 februarie, in Germania, iar returul se va disputa pe 23 februarie, la Bucuresti.

Iata celelalte rezultate inregistrate in optimile de finala ale Cupei Germaniei: Eintracht Frankfurt – Nurnberg 5-2 (la 11 m), Hansa Rostock – Kickers Offenbach 3-4 (la 11 m), Hannover – Werder Bremen 1-4, Bayern München – Hamburg SV 1-0 (d.p.), Arminia Bielefeld – Unterhaching 2-0, Freiburg – München 1860 1-3 (d.p.), Kaiserslautern – Mainz 3-4 (la 11 m).