16.7 C
Știri de ultima orăSportDebut nefericit pentru Niculae

Debut nefericit pentru Niculae

Atacantul român Marius Niculae a debutat duminica la noua sa echipa Standard Liege, care a fost invinsa cu 3-1, pe teren propriu, de Beveren, in cadrul etapei a 5-a a campionatului Belgiei. Niculae a fost introdus pe teren in minutul 75, in locul lui Eric Deflandre, accidentat, cind scorul era deja 3-1 pentru oaspeti. Pentru Beveren au inscris Sanogo (’22, ’51) si Ne (’70), golul gazdelor fiind marcat de Tchite (’43). Dupa cinci etape, Standard ocupa locul al doilea in clasament, cu 12 puncte, cu unul mai putin decit lidera Anderlecht.

Ucraina: Sahtior Donetk si-a intrerupt duminica seria victoriilor din campionat, echipa pregatita de Mircea Lucescu remizind, 0-0, pe terenul lui Arsenal Kiev, in etapa a opta a campionatului ucrainean. La Sahtior, Stoican a inceput ca titular, dar a fost inlocuit la pauza cu Srna, in timp ce Rat a ramas pe banca de rezerve. Si dupa aceasta remiza, „minerii“ se mentin pe prima pozitie a clasamentului, avind 22 de puncte, cu doua mai multe decit ocupanta locului secund Dinamo Kiev, care duminica s-a impus cu 1-0 la Odessa (Rincon ’42). La Dinamo, Florin Cernat a fost titular, fiind inlocuit in minutul 83, cu Byalkevici