13.4 C

Cirtu show

Antrenorul echipei FC Arges, Sorin Cirtu, a facut spectacol pe marginea terenului la meciul pe care echipa sa, FC Arges, l-a pierdut acasa, cu 0-1, in fata echipei Steaua. Foarte nervos din cauza rezultatului inregistrat la pauza, Cirtu a reprosat conducerii clubului pitestean, in drum spre vestiar, ca nu dispune de bani pentru a aduce jucatorii doriti. „Am sa-mi vad de drumul meu“, a spus Cirtu.

Exasperat de prestatia brigazii de arbitri, „Sorinaccio“ a parasit banca de rezerve in minutul 72, intrind in tunelul care duce spre vestiare. La insistentele secunzilor, el a revenit dupa citeva minute. De altfel, Cirtu a plecat de la stadion imediat dupa incheierea partidei, neparticipind la conferinta de presa.