12.6 C
Știri de ultima orăSportO disputa caniculara

O disputa caniculara

Intr-o intilnire de Cupa României, Scoala de Fotbal „Gica Popescu“ a intilnit, pe teren propriu, „satelitul“ Universitatii, Primavara, reusind victoria, scor 2-1, si calificarea in faza urmatoare a competitiei. Dupa doar zece minute de la primul fluier al centralului Lucian Rizea, scolarul Ceausu a obtinut o lovitura de pedeapsa pe care a transformat-o cu siguranta, si GP parea sa confirme evolutia buna din partida amicala cu divizionara A Pandurii Tirgu Jiu. Scenariul lui Adrian Popescu avea sa fie dat peste cap citeva minute mai tirziu, cind Girla, jucator cedat de gruparea mama pentru aceasta intilnire, l-a copiat pe adversarul sau, lovitura de pedeapsa primita fiind finalizata fara emotii. Egalitatea restabilita in minutul 27 avea sa se mentina pe tabela de marcaj pina cind Girla a recidivat, reusita sa din ultimul sfert de ora pecetluind victoria Primaverii.

Iata formatiile:

GP Craiova: Stanciulescu – Circiumaru, Irimescu, Cimpoieru – Popa, Neacsu, Krackner (’55, Duica), Gilca, Nita – S. Popescu (’46, Ilie), Ceausu (’27, Dragotescu). Antrenor: Adrian Popescu.

Primavara: Lung – Anghel, Stavaru, Virlan (’46, Ignat) – Argintaru, Curteanu, Girla, Tudor (’40, Ionescu; ’81 Gae), Dananae – Patrascu, Barboianu. Antrenor: George Bita.