16.2 C
Știri de ultima orăSportArsenal Motru a pierdut restanta de la Timisoara

Arsenal Motru a pierdut restanta de la Timisoara

Intr-un meci restanta contind pentru etapa a 21-a, Arsenal Motru a fost invinsa cu 0-1, la Timisoara, de echipa gazda Hexe. Partida a fost reprogramata deoarece autocarul gorjenilor s-a defectat la Lugoj, fotbalistii neavind posibilitatea sa ajunga in timp util. Gazdele au marcat in minutul 70 golul victoriei, iar motrenii au irosit doua situatii de unu la unu cu portarul advers prin, Popescu Ion. Cu cinci juniori in teren, Farcasanu, Daia, Filip, Holt si Calin, „tunarii“ au trecut pe linga un rezultat care le risipea emotiile sfirsitului de campionat. Oaspetii au reclamat neacordarea unui penalti in minutul 85 cind, la o lovitura libera de la aproape 20 de metri, executata de Laurentiu, unul din fundasii timisoreni a lovit mingea cu mina schimbindu-i traiectoria. Portarul Filip a fost cel care a ezitat la o centrare in apropierea liniei portii, prilejuind astfel marcarea golului. „95 la suta din infringerile acestui retur s-au datorat greselilor portarilor“, a sustinut directorul tehnic al motrenilor, Ion Savulea. Cretan, titularul postului, are mina rupta, fiind indisponibil pina la finalul campionatului.