16.7 C
Știri de ultima orăSportFara surprize in optimi

Fara surprize in optimi

In partidele fazei a doua a Cupei României Creativ, favoritele s-au impus pe linie, exceptia de la regula fiind Stiinta Pestisani, invinsa de „amatorii“ de la Motru, fosti fotbalisti la divizionara B de-a lungul timpului. Singurele care au tremurat pina dupa executarea penaltiurilor au fost Paringul Sadu, a doua clasata in divizia D, care nu a reusit sa treaca in timpul regulamentar de Stiinta Telesti, si Dinamo Stanesti, in timp ce cistigatoarea Cupei, Dumbrava Cilnic, s-a impus greu la Ionesti, abia in prelungiri.

Iata rezultatele: AS Stejari – Rostramo Tirgu Jiu 0-1, Soimii Ionesti – Gilortul Tirgu Carbunesti 0-2, Stiinta Telesti – Paringul Sadu 4-5 (2-2), dupa penaltiuri, MB Pandurii Tirgu Jiu – MVM Dragutesti 3-7, Victoria Ionesti – Dumbrava Cilnic 1-2 (dupa prelungiri), Minerul Motru II – Stiinta Pestisani 3-1, Avintul Ursoaia – Universitatea „Constantin Brâncusi“ 1-2, Vulturii Farcasesti – Dinamo Stanesti 2-5 (1-1), dupa penaltiuri. Astazi, la sediul AJF Gorj, la ora 11.00, are loc tragerea la sorti pentru stabilirea meciurilor din sferturile de finala.