12 C
Știri de ultima orăSportHagi s-a departat de obiectiv

Hagi s-a departat de obiectiv

Sansele lui Gica Hagi de a cuceri in acest sezon titlul de campion al Turciei s-au mai diminuat dupa ce Galatasaray nu a reusit decit un egal pe terenul penultimei clasate Kayserispor, in etapa a 26-a a Superligii, care a facut ca Fenerbahce sa se distanteze din nou la patru puncte. Galata a remizat 2-2, toate golurile marcindu-se in ultimele zece minute ale intilnirii. Gazdele au deschis scorul prin Gökhan (’80), dupa care Hakan Sükür (’82) si Kabze (’84) au dus pe „Cim Bom“ in avantaj, insa Gökhan nu a fost de acord, acesta reusind dubla in minutul 90.

In urma acestui rezultat, Fenerbahce, invingatoare cu 2-0 in fata lui Gaziantep, a acumulat 65 de puncte, fiind urmata de Galatasaray (61 p), Trabzon (56 p) si Besiktas (49), ultimele doua formatii remizind in aceasta etapa. Trabzonspor a incheiat la egalitate, 2-2, meciul de acasa cu Ankaraspor, in timp ce „vulturii“, fara Pancu (racit), au scos un punct de la Diyarbakir (0-0).