8.9 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportCraioveanu a remizat cu Atletico

Craioveanu a remizat cu Atletico

Fostul atacant al Universitatii Craiova, Gheorghe Craioveanu, a fost titular in derbiul madrilen pe care echipa sa, Getafe, l-a terminat la egalitate, scor 1-1, pe teren propriu, cu Atletico Madrid, in etapa a 19-a a campionatului Spaniei. Oaspetii au deschis scorul prin Jorge (’36), in timp ce Getafe a restabilit egalitatea prin Pachon (’64). Craioveanu a avut o evolutie buna si a fost inlocuit in minutul 80, cu Albiol. In etapa a 20-a din Segunda Division, Constantin Gilca a evoluat pe toata durata partidei pe care formatia sa, Almeria, a cistigat-o, simbata, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, in fata lui Recreativo Huelva. La oaspeti, Laurentiu Rosu a fost titular, fiind inlocuit, in minutul 59, cu Aitor. Tot in cel de-al doilea esalon din Spania, Catalin Munteanu a jucat doar in ultimele cinci minute ale meciului pe care Real Murcia l-a pierdut, in deplasare, cu scorul de 1-5, in fata echipei Lleida. Mijlocasul Ovidiu Petre a fost introdus in joc in minutul 59, in locul lui Stjepan Tomas, in partida amicala Galatasaray – Schalke 1-0, disputata in Germania. Unicul gol al partidei a fost marcat de Necati Ates, in minutul 14, iar Petre a fost sanctionat cu un cartonas galben, in minutul 65.