10 C
Știri de ultima orăSportKeseru a marcat pentru Nantes

Keseru a marcat pentru Nantes

• „Canarii“ au invins, cu 3-0, o formatie de amatori • Echipa lui Bölöni, Rennes, a cistigat, cu 1-0, disputa cu Lorient

In cadrul „32-imilor“ Cupei Frantei, FC Nantes a invins cu scorul de 3-0 formatia de amatori FC Cournon (Divizia Onoare), tinarul atacant roman Claudiu Keseru marcind primul sau gol pentru formatia de seniori a „canarilor“. Scorul a fost deschis de Bagayoko (‘7), iar in final de meci Toulalan (’89) si Keseru (’90) au marit diferenta. Keseru a intrat pe teren in minutul 80, in locul lui Mamadou Diallo. Florin Bratu nu a jucat in acest meci.

Echipa pregatita de Ladislau Bölöni, Rennes, s-a calificat si ea in „16“-imile de finala ale Cupei Frantei, dupa ce a invins pe teren neutru, la Lorient, cu scorul de 1-0, dupa prelungiri, formatia Brest, care activeaza in divizia a doua franceza, prin autogolul din minutul 119 al lui Morestin.

Celelalte rezultate: Lille – Le Mans 2-1, Sedan – Strasbourg 3-1, Chatearoux – Grenoble 2-3, Nancy – Ajaccio 4-5, Chatillon – Lyon 0-2, Mulhouse – Caen 0-2, Schiltingheim – Remis 0-2, Vesoul – Clermont Ferrand 4-5, Tarbes – Vannes 0-3, Beauvais – Nice 0-4, Marseille – Angers 2-3, Rhone-Vallee – Menton 3-1, Seyssinet – Monaco 0-7, Boulogne – Avranches 1-0, Calais – Auxerre 0-1, Epinal – Blois 0-1, Gambsheim – Toulouse 0-3, Montagnarde – Pontivy 2-0, Toulon – Montceau 3-0, Troyes – Albi 1-2, Quevilly – Guingamp 1-0, St. Dizier – Lens 0-4, Rodez – Metz 1-2, La Fleche – Libourne St. Seurin 1-2, Langueux – Paris S.G. 1-6, Saumur – Paris FC 4-3, Bordeaux – Istres 2-0, Sochaux – Bastia 1-0.