16.7 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportPancu a marcat doua goluri

Pancu a marcat doua goluri

Daniel Pancu a marcat doua goluri in meciul pe care echipa sa, Besiktas, l-a cistigat, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 6-1 (2-0), in fata formatiei Sebatspor, in ultima etapa a turului campionatului Turciei.

Mijlocasul roman a evoluat pe toata durata meciului si a inscris in minutele 12 si 71, trecindu-si in cont si o bara. Celelalte goluri ale echipei antrenate de Vicente del Bosque au fost marcate de Ibrahim (’30), Cihan (’64), Ahmed Hassan (’68) si Goktan (’89), pentru Sebatspor punctind Orhan Kaynak, in ultimul minut.

Fundasul roman Giani Kirita a evoluat pe toata durata partidei pe care formatia sa, Samsunspor, a pierdut-o la Diyarbakir, scor 3-0.

Alte rezultate din ultima etapa a turului campionatului Turciei: Ankaraspor – Kayserispor 4-1, Sakaryaspor – Malatyaspor 4-1. Pe primul loc in clasament se afla Fenerbahce (43p), urmata de Galatasaray (39p), Trabzonspor (37p), Denizlispor (30p) si Besiktas (29p).