marți, 23 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportGazdele au cistigat usor

Gazdele au cistigat usor

• Inter Milano – Werder Bremen 2-0 • Valencia – Anderlecht 2-0

Unul dintre meciurile soc ale acestei prime runde s-a disputat in grupa G si a opus echipele Inter Milano si Werder Bremen. Campionii Germaniei au ramas destul de repede in inferioritate, prin eliminarea, in minutul 25, a francezului Ismael, iar in final au fost invinsi cu 2-0.

Mai intii milanezii au beneficiat de un penalti, transformat de brazilianul Adriano (’34), tot el stabilind scorul final in minutul 89.

Cu acelasi scor, 2-0, s-a impus si Valencia, campioana Spaniei si detinatoarea Cupei UEFA si a Supercupei Europei, cistigind confruntarea de acasa cu belgienii de la Anderlecht Bruxelles.

„Liliecii“ lui Claudio Ranieri au marcat de doua ori in prima repriza, prin Vicente ’15 si Baraja ’45, in partea secunda preferind sa domine tactic jocul, desi si-au mai creat si alte ocazii de gol.