10.6 C
Știri de ultima orăSportZidane s-a accidentat

Zidane s-a accidentat

Jucatorul francez Zinedine Zidane s-a accidentat la piciorul sting, duminica, la Tokyo, in timpul meciului amical sustinut de echipa sa, Real Madrid, in compania gruparii japoneze Tokyo Verdy, scor 4-0. In minutul 60 al meciului, mijlocasul francez a parasit terenul cu piciorul singerind, dupa o ciocnire cu fotbalistul de la Tokyo Verdy, Kentaro Hayashi. Zidane a marcat primul gol pentru Real Madrid, in minutul 8, celelalte reusite apartinindu-le lui Ronaldo (’34), Figo (’77) si Morientes (’80).

„Am simtit o durere foarte puternica la picior“, a spus Zidane, in timp ce antrenorul Jose Antonio Camacho a afirmat ca medicii clubului se ocupa de fotbalistul francez.

Cu aceasta a doua victorie din doua meciuri (Real a invins joi echipa JEF United Ichihara, scor 3-1), Real Madrid si-a incheiat miniturneul japonez.