11.2 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportCraiovenii au pierdut la Timisoara

Craiovenii au pierdut la Timisoara

La ultimul meci in prima divizie de handbal masculin, Universitatea Petrolul Craiova a fost invinsa la Timisoara de Politehnica Izometal cu scorul de 37-30, dupa ce, la pauza, gazdele au avut un singur gol diferenta, 16-15. Oltenii au avut o facut o repriza buna, pe care puteau sa o incheie in avantaj daca Purcarea si Pavel nu iroseau citeva atacuri. In partea secunda insa, diferenta de valoare si-a spus cuvintul, si timisorenii

s-au desprins decisiv, oaspetii dovedind insa ca formeaza o echipa in care relatiile de joc sint tot mai inchegate. Din pacate, craiovenii vor demonstra acest lucru in sezonul viitor, dar in liga secunda.

Marcatorii in acest meci au fost: Florea (9), Purcarea (7), Stoica (5), Marinica (5), Pavel (2) si Mihai (2). Tehnicianul Universitatii, Sebastian Dobeanu, va continua antrenamentele inca trei zile, dupa care handbalistii din Banie vor primi vacanta, majoritatea urmind sa intre in sesiune.