13.1 C
Știri de ultima orăSportDinamo si Otelul vor juca finala

Dinamo si Otelul vor juca finala

Dinamo s-a calificat in finala Cupei Romaniei, dupa ce a invins miercuri seara, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 pe FC Arges, in mansa secunda a semifinalelor. Golurile au fost inscrise de Grigorie, in minutul 35, si de Danciulescu, in minutul 58, dintr-un penalti usor acordat de arbitrul Anton Helesteanu.

In minutul 11 al partidei, Helesteanu l-a eliminat de pe teren pe pitesteanul Danut Somcherechi, in urma unui fault comis asupra atacantului dinamovist Claudiu Niculescu, din pozitie de ultim aparator. Partida tur fusese cistigata de FC Arges, cu 1-0.

In finala Cupei Romaniei, Dinamo va juca, pe 6 iunie, cu echipa antrenata de Sorin Cirtu, Otelul Galati, care a trecut in semifinale de Gloria Bistrita, cu scorul general de 5-0.