7.3 C
Știri de ultima orăSportDWAR a pierdut la Medias

DWAR a pierdut la Medias

Handbalistele din Banie au fost invinse la Medias de o echipa, Viitorul, care, in ciuda faptului ca ocupa in clasament o pozitie inferioara craiovencelor, s-a dovedit mult mai motivata, impunindu-se in final cu 29-27. Gazdele au facut o prima repriza foarte buna, depasindu-le net pe oltence, la pauza acestea avind un avantaj categoric, 20-8.

In partea secunda, mustruluite si de tehnicianul George Burcea, oaspetele si-au revenit si au avut o evolutie foarte buna, recuperind din diferenta de 12 goluri care le despartea de adversare. Craiovencele au reusit sa inscrie de 19 ori, priminind doar noua goluri, insa nu a fost de ajuns sa plece de la Medias cu un rezultat favorabil, ardelencele tinind cu dintii de avantajul luat la pauza. Pentru DWAR au marcat Tanase (10), Sirbu (8), Stoicea (6), Rusan (2) si Sanda.

Urmatoarea partida a formatiei craiovene, care continua sa se mentina pe pozitia a treia a clasamentului, va avea loc pe 24 aprilie, cind va primi vizita echipei LPS Slatina.