15.9 C
Știri de ultima orăSportMitrovici a marcat patru goluri pentru echipa lui Balaci

Mitrovici a marcat patru goluri pentru echipa lui Balaci

Slavisa Mitrovici, atacantul formatiei antrenate de Ilie Balaci, Al-Ahli , a marcat patru goluri cu capul in meciul cistigat de echipa sa, cu scorul de 6-0, in fata celor de la Al Emarat, in etapa a sasea a grupei B din cadrul campionatului Emiratelor Arabe Unite. Fostul atacant bosniac al echipei FC National a inscris primele doua goluri ale intilnirii, in minutele 15 si 29, precum si pe cele cu numarul patru si cinci, in minutele 39 si 85.

Dupa sase etape, Mitrovici este liderul clasamentului golgheterilor, cu opt reusite. Mitrovici a inscris anul trecut cinci goluri intr-un meci oficial pentru Al-Ahli.

Echipa antrenata de fosta glorie a „Craiovei Maxima“, Ilie Balaci, ocupa locul intii in grupa B, cu 15 puncte (cinci victorii si o infringere), fiind urmata de Al Wasl, cu 13 puncte. In etapa a saptea a campionatului, Al Ahli a jucat aseara, in deplasare, cu formatia Al Wahda.