20.3 C
marți, 16 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportEchipa lui Raducanu a pierdut acasa

Echipa lui Raducanu a pierdut acasa

Intr-un meci din cadrul etapei a 28-a a campionatului Spaniei, echipa la care evolueaza atacantul craiovean Claudiu Raducanu, Espanyol Barcelona, a fost invinsa duminica, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de Racing Santander.

Unicul gol al partidei a fost inscris de Moran, in minutul 57. Claudiu Raducanu a fost introdus pe teren in minutul 67, in locul lui Domoraud.

Alte rezultate inregistrate in etapa a 28-a a campionatului Spaniei: Real Madrid – Real Zaragoza 1-1 (Portillo ’27 / Toledo ’31), Real Sociedad – Atletico Madrid 2-1 (Karpin ’35-penalti, Simeone ’41-autogol / Paunovici ’71), Malaga – Athletic Bilbao 2-1 (Luque ’47, Salva ’90 / Larrazabal ’38), Mallorca – Deportivo La Coruna 4-2 (Correa ‘6, Ramis ’35, Eto’o ’59, Pereyra ’86 / Munitis ’22, Djalminha ’80), Betis Sevilla – Osasuna Pamplona 1-1 (Benjamin ’41 / Aloisi ’47), Real Valladolid – FC Sevilla 2-0 (Jonathan ’52, Jesus ’63 – penalti), Villarreal – Albacete 2-1 (Coloccini ’50, Anderson ’58 / Pacheco ‘5), Murcia – FC Barcelona 0-2 (Saviola ‘5, Ronaldinho ’61), Celta Vigo – Valencia 0-2 (Rufete ’40, ’90).

In clasament conduce Real Madrid, cu 61 de puncte, care este urmata de FC Valencia, cu 57 de puncte, si de FC Barcelona, cu 52 de puncte.