16.2 C
Știri de ultima orăSportSporting a cistigat la Beira Mar

Sporting a cistigat la Beira Mar

Sporting Lisabona, echipa la care evolueaza si atacantul Marius Niculae, a cistigat, simbata, cu scorul de 2-0, partida disputata, in deplasare, impotriva formatiei Beira-Mar Aveiro, in etapa a 25-a a campionatului Portugaliei. Pentru Sporting au marcat Barbosa, in minutul 7, din penalti, si Rochemback, in minutul 10. Internationalul roman Marius Niculae, care s-a chinuit o buna perioada de timp cu accidentarile, a fost introdus pe teren in minutul 21, in locul lui Liedson, si a primit un cartonas galben, in minutul 76.

Liderul FC Porto s-a impus fara probleme, acasa, in fata lui Belenenses, scor 4-1, prin reusitele lui McCarthy (’45, ’51-penalti), Ricardo Costa (’65) si Deco (’84), oaspetii punctind prin Brazilia (’90).

In clasament conduce FC Porto cu 65 de puncte, urmata de Sporting Lisabona, cu 55 de puncte si Benfica Lisabona, cu 48 de puncte.